Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımında amacımız; hastanın istekleri, hekimin görüşü ve hastanın yüz anatomisi de göz önüne alınarak doğala en yakın estetik bir görünüm elde etmektir.

Gülüş Tasarımında protetik yaklaşımlardan cerrahi uygulamalara kadar geniş bir yelpazede tedavi seçeneklerinden kombine yada ayrı ayrı uygulana bilinilmektedir.

Tam Seramik veya Zirkonyum Destekli Restorasyonlar;


Depositphotos_28084313_s-2015Estetik açıdan en gelişmiş kaplamalar olup alt yapısında güçlendirilmiş porselen kullanılmaktadır. Bu restorasyonların içerisinde metal olmadığı için doğal dişe en yakın sonuç elde edilir.(doğal dişe benzer ışık geçirme özelliği)

Pulpa Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine gelen hastamız tam seramik yada zirkonyum kaplama endikasyonu konulduğunda gerekli randevular verilir,ilk randevuda dişlerin preparasyon (diş kesimi)işlemi vakanın boyutuna göre yarım saatle bir kaç saat içinde tamamlanır,aynı gün içinde geçici protezleri takılır,geri kalan işlemler birkaç randevuda tamamlanır.

Porselen Laminate Veneerler;

Günümüz diş hekimliği’nde; fonksiyon, fonasyon(hastanın konuşma işlevini rahatça yerine getirebilmesi) ile birlikte doğal diş estetiğinin hastaya yeniden kazandırılması önem kazanmıştır. Hastalara ön grup dişlerindeki çürüklerin, çapraşıklıkların, renklenmiş, kırılmış, aşınmış dişlerin tedavisine alternatif laminate veneeerler sunulabilir. Laminate veneerler estetik ve fonksiyonel düzeltmeler için kullanılan en konservatif yöntemlerdendir.

Porselen Laminate Veneerlerin tam seramik veya zirkonyum kaplamalara göre en büyük avantajı dişlerin sadece bir yüzeyinin (ön tarafa bakan yüzeyinin) kesilmesidir.

Pulpa Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine gelen hastamıza Porselen Laminate Veneer yapımı endikasyonu konulduğunda gerekli randevular verilir,ilk randevuda dişlerin preparasyon (diş kesimi)işlemi vakanın boyutuna göre yarım saatle bir kaç saat içinde tamamlanır,aynı gün içinde geçici protezleri takılır,geri kalan işlemler birkaç randevuda tamamlanır.

Diş Beyazlatma (bleaching);

ÖNCE-SONRADiş beyazlatma bir çok faktör sonucu doğal rengini kaybetmiş, sararmış dişlere doğal bir beyazlık kazandırmak ve estetiği sağlamak amacıyla yapılan uygulamalardır. Dişlere sürülen özel jeller ve ışıklarla beyazlatma işlemi yapılır. En etkili yöntem; diş hekiminizin klinik ortamında yaptığı

  • office tip(office bleaching) beyazlatmadır. Beyazlatma yöntemleri: Office tip beyazlatma: En etkili ve güvenilir yöntemlerden biri olan bu yöntemde, diş etlerine koruyucu bir ajan sürüldükten sonra dişlere uygulanan özel jeller, özel tasarlanmış LED ışıkla aktive edilir.İşlem sonrası dişlerinizde 2-3 ton açılma olacaktır. Ancak beyazlığın kalıcı olmasını istiyorsanız en az bir hafta renklendirici özelliği olan yiyeceklerden uzak durmanız önerilmektedir.(salçalı yiyecekler, kırmızı şarap, asitli içecekler, kahve, çay, sigara vs.)

  • Home Bleaching (Diş Hekimi kontrolünde evde yapılan beyazlatma işlemi): Düşük konsantrasyonda aktif madde içeren jelin hasta tarafından kullanıldığı tekniktir. Bu teknikte; diş hekiminin belirlediği konsantrasyonda beyazlatma ürünü uygulanıp, sonuçlar diş hekimi tarafından belirlenirken,hastanın beyazlatma plağını evde kullanması avantaj olarak düşünülebilir.Bu yöntemde beyazlatma daha yavaş olur ancak geri dönüşümü daha uzun zaman alır..

Diş Pırlantası;

diş pırlantasıHastanın istekleri doğrultusunda, özel olarak üretilmiş taşların diş üzerine tek seansta uygulanmasıyla kısa sürede estetik pırıltı elde edilmektedir.

Bazen bu küçük estetik pırıltı hastanın yüzünde büyük bir tebessüm oluşturabilmektedir.

Gingivektomi;

Diş hekimliğinin periodontolojik tedavileri alanına giren bir tedavidir.Dişetine yapılan bir operasyondur,Gülüş Tasarımında dişleri daha büyük görünmesini yada dişetlerinin daha az görünmesini istediğimiz durumlarda dişetlerinin birkaç milimetre kesilmesi tedavisidir.

Ortodontik Tedaviler;

Düzgün diş anlamına gelen ortodonti, çeşitli fonksiyonel apereyler ve dişlerin üzerine yerleştirilen boncuk misali braketler ve tellerle dişlerin düzeltilmesi işlemidir.

Ortodontik tedaviler birkaç aydan birkaç yıla kadar sürebilen tedavilerdir.

Ayrıntılar için tıklayınız.

İnvisalign (şeffaf plak tedavileri);

Günümüzde, hastalarımız ortodontik tedavi görürken; estetik görünümlerinin bozulmasını istememeleri invisalign tedavileri ortaya çıkarmıştır. Bu ortodontik tedaviler; gelişmiş bilgisayar proğramları kullanılarak planlanan ve üretilen şeffaf plaklar kullanılarak yapılır.